swisspor Grupa

Silni razem - od ponad 30 lat   www.swisspor.ch

Historia naszej grupy firm rozpoczęła się przed ponad 30 laty założeniem swisspor AG w Boswil w Szwajcarii. W międzyczasie staliśmy się w Szwajcarii numerem jeden w zakresie izolacji i uszczelniania, a nasze spółki-córki są obecne na terenie Europy. Swisspor prowadzi produkcję w 19 krajowych i zagranicznych zakładach produkcyjnych oraz oferuje szeroki asortyment materiałów izolacyjnych i uszczelnień. Swisswindows obejmuje 4 zakłady produkcyjne w Szwajcarii i jest producentem nowoczesnych okien z tworzywa sztucznego oraz okien drewnianych. W trzech zakładach Eternit (Schweiz) AG produkowane są wysokiej jakość produkty i systemy z betonu włóknistego.

Nasza misja

Możemy przeciwdziałać zmianom klimatu

Oszczędne gospodarowanie energią jest piorytetem grupy swisspor. Dynamiczny rozwój sprawił, że nasze społeczeństwo żyje niemalże w pełni komfortowo. Negatywnym skutkiem rozwoju jest jednak drastyczny wzrost zużycia nieodnawialnych źródeł energii. Prawie połowa wytwarzanej energii jest używana do ogrzewania budynków. Budynki zaprojektowane w nowoczesnej technologii pozwalają na równoczesną redukcję zużycia energii i kosztów ogrzewania. Dodatkową korzyścią, którą osiągamy jest korzystny mikroklimat pomieszczeń, w których przebywamy na codzień.

Ogromny potencjał grupy swisspor jeszcze długo nie zostanie wyczerpany.

Korzyści i funkcjonalność, jakie oferują materiały izolacyjne, zyskały dzisiaj wymiar społeczny i polityczny. Budowle z właściwą izolacją cieplną zużywają nawet 10 razy mniej energii. A to dopiero początek. Ogromne zmiany nastąpią, kiedy oszczędzanie energii stanie się obowiązkiem każdego człowieka. Sprawdzone technologie są ulepszane, tworzone są nowe koncepcje. Naszym zadaniem jest aby nasze systemy i rozwiązania były o krok przed innymi.

.