Aktualności

swisspor LAMBDA WHITE®

Swisspor LAMBDA WHITE, to pierwsze na rynku polskim zespolone płyty EPS nowej generacji, łączące w sobie zalety szarego i białego styropianu. LAMBDA WHITE sprawdza się na wymagającym rynku szwajcarskim.

W standardzie płyty są frezowane. Dodatkowo są stabilizowane zgodnie z technologią opracowaną wspólnie z Hochschule Lucern, Zentrum für Integrale Gebäudetechnik. Jest to pierwsze w Polsce rozwiązanie problemu naprężeń płyt o dużych grubościach.

Produkt jest dedykowany dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego co potwierdza certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego.

Lepsza izolacja λd ≤ 0,031(W/mk) 

Stosowany przy produkcji surowiec z dodatkiem grafitu poprawia właściwości termoizolacyjne EPS LAMBDA WHITE do 30% w stosunku do popularnych na rynku płyt białego styropianu.

Nie wymaga ochrony przed słońcem.

Swisspor LAMBDA WHITE, dzięki warstwie białego EPS nie wymaga żadnych zabezpieczeń przeciwsłonecznych. Dotychczas dostępne płyty szarego styropianu wymagają zabezpieczenia przed słońcem podczas aplikacji. W istotny sposób podnosi to koszty wykonania a w przypadku braku osłon chroniących przed słońcem, może powodować wyginanie a nawet spadanie płyt z elewacji.

Możliwość szlifowania.

Grubość białej warstwy wynosi około 6mm. Pozwala to na szlifowanie płyt bez utraty białej warstwy ochronnej.

Niezwykła stabilność wymiarowa.

Dużej grubości płyty styropianowe na skutek naprężeń wewnętrznych są podatne na odkształcenia (wyginanie, wybrzuszanie). Naprężenia i odkształcenia w płytach szarych powstają także pod wpływem dużych zmian temperatury między dniem a nocą. Ma to miejsce głównie w okresie wiosennym i jesiennym. Może to powodować odpadanie lub wybrzuszanie się przyklejonych płyt w szczególności płyt szarych. W przypadku płyt swisspor LAMBDA WHITE naprężenia wewnętrzne są eliminowane dzięki "stabilizacji" polegającej na wykonaniu specjalnej siatki nacięć. Dodatkowo warstwa białego EPS, chroni swisspor LAMBDA WHITE przed naprężeniami termicznymi spowodowanymi promieniami słońca. Testy wykazały, że po wystawieniu na słońce, powierzchnia płyt była o 20°C chłodniejsza od powierzchni zwykłego, szarego styropianu.

Dodatkowe korzyści

Biała powierzchnia płyt eliminuje koszty zacieniania elewacji podczas aplikacji. Lepsze parametry termoizolacyjne pozwalają na stosowanie płyt do 30% cieńszych w stosunku do popularnych odmian białego EPS o λd 0,045 (W/mK) przy zachowaniu identycznych właściwości termoizolacyjnych. Oznacza to użycie krótszych kołków do mocowania, węższych parapetów oraz niższe zużycie materiałów do obróbki otworów okiennych i drzwiowych. Cieńsza warstwa termoizolacji zwiększa estetykę bryły budynku i ogranicza lub eliminuje efekt tzw "okien strzelniczych".

Przy maksymalnej wielkości pokrycia działki zabudową, cieńsza termoizolacja pozwala na uzyskanie większej powierzchni użytkowej budynku.