Kominki wentylacyjne z TPE

Opis produktu

Kominki wentylacyjne służą uwalnianiu się pary wodnej gromadzonej pod hydroizolacją bez zmniejszania termoizolacyjności warstw izolacyjnych
Dzięki nim uniknąć można zjawisk charakterystycznych dla wodoszczelnych pokryć dachowych o słabej wentylacji: zwijania, wybrzuszania i wilgocenia warstwy izolacji termicznej, które mogą prowadzić do utraty jej właściwości.
Kominki wykonane są z tworzywa, które pozwala zachować elastyczność i stabilność wymiarów produktu w szerokim zakresie temperatur. Umożliwia również zgrzanie kominka z powłoką bitumiczną ze względu na chwilową odporność na działanie palnika.
Poza tym elastyczny materiał kominka odporny jest na działanie czynników środowiskowych, takich jak: promieniowanie UV, ozon i inne czynniki pogodowe lub chemikalia zwykle znajdujące się w atmosferze.
Kominki wentylacyjne zawsze muszą być instalowane wraz z kominkiem typu IDEAL.


Właściwości materiału

  • Pozwalają na uniknięcie problemów typowych dla słabo wentylowanych wodoszczelnych pokryć dachowych takich jak: zwijanie, wybrzuszanie się zawilgocenie warstwy izolacji termicznej, które w konsekwencji prowadzi do częściowej lub całkowitej utraty jej właściwości termoizolacyjnych.